
- Новини
- Съдбата на Природен парк Странджа ще е ясна още следващата седмица
- ДНИ НА ПИРИН 2008
- Kметство завежда жалба срещу решение на РИОСВ да разреши кариера за добив на инертни материали от река Стряма
- Публичен дебат в Смолян на 29.07.2008
- Граждани и неправителствени организации подкрепят Дирекцията на Национален парк „Рила“ за спазване на закона в парка
- Въздухът над Смолян се раздвижи!
- Разкрити закононарушения под връх Мусала в Национален парк Рила, страх в Сапарева баня
- Годишните награди за опазване на биоразнообразието
- Нападение от хижар на спящи хора в палатки на заслон Тевно езеро в Пирин
- Държавата отново забогатя, този път за сметка на гори в Разложко и Варненско
- Покана за информационна среща за цианидите в Пазарджик на 16.07
- Природозащитници предупреждават Джевдет Чакъров за конфликт на интереси в министерството заради Странджа
- Отговор на кмета на Самоков за забавянето на Супер Боровец
- ГОЛЯМАТА НАГРАДА "ЩЪРКЕЛОВО ГНЕЗДО" ЗА ФИЛМА БАНКО И ДОБРИ
- ВЛЕЗ В ЗЕЛЕНИЯ ФИЛМ: Еко филм фест в Княжево, София
- Фестивал за еко филми и телевизионни програми Копривщица 4-5-6 юли 2008
- Къмпинг "Корал" – вижте го за последно
- Иракли – свободна зона за палатки!
- Депутати от управляващото мнозинство предлагат законопроект, който нарушава правото на Европейския съюз
- Двадесетият международен велопоход „Екотопия” тръгва от България с акция за природата в петък, 18 часа пред НДК в София
Обществено обсъждане на проекта за изменение на нов Общ устройствен план на Царево
2008 01 13
Източник: Българска фондация Биоразнообразие
На 11 януари в Царево се проведе обществено обсъждане на проекта за ОУП на Община Царево, както и на докладите за Екологична оценка и Оценка за съвместимост. Обсъждането премина с голям интерес както от страна на местните хора, така и на природозащитни организации.
Над 500 човека изпълниха залата на читалището и изказваха своето мнение, представиха становища и задаваха въпроси към екипа, изготил Плана и Докладите. Преди самото обсъждане в Общината са получени над 250 възражения. 90 % от изказалите се по време на обсъждането също бяха недоволни от проекта и включването за урбанизирани зони предимно на общински земи. Природозащитните организации внесоха своите отрицателни становища срещу докладите за ЕО и оценка за съвместимост, които в този си вид не би трябвало да се приемат от компетентните органи.
Становище на коалиция "За да остане природа в България"
Становище на Българска фондация Биоразнообразие
Опорно-сравнителен план към оценката - ОУП на община Царево
Оценка за съвместимостта на Изменение на Общ устройствен план на Община Царево
Приложения към Оценката за съвместимост на изм. на ОУП на община Царево
Приложение - Таблици към Оценката за съвместимост на изм. на ОУП на община Царево