Ще обърнем внимание на следните въпроси:
- Защо и как се планира зелена система?
- Каква е ролята на ландшафтните архитекти?
- Кои са нормативните документи и отговорните институции?
- Как гражданите могат да участват и влияят на процесите и етапите, касаещи зелената система?
ЛЕКТОРИ:
Ланд. арх. Станимир Шаламанов е с дългогодишен опит в областта на ландшафтната архитектура, участвал е в изработването на редица устройствени планове, активно се включва в обществени обсъждания и изготвяне на становища за градската среда в Пловдив. В момента Станимир е част от екипа на „ЕкоОбщност“, който предоставя консултации и съвети за граждански групи по темите: зелена система и видов подбор, градска среда, устойчиво устройствено планиране.
Ланд. арх. Невена Пачеджиева има дългогодишен опит в областта на ландшафтната архитектура, участвала е в поддържането на зелената система в Асеновград, активно се включва в обществени обсъждания и изготвяне на становища за градската среда в Пловдив. В момента Невена е част от екипа на „ЕкоОбщност“, който предоставя консултации и съвети за граждански групи по теми от компетенциите си: зелена система, градска среда, засаждане, поддържане и резитба на дървета и храсти.
Запис от уебинара
ЗА ВЪПРОСИ: Фондация „ЕкоОбщност“, office@bepf-bg.org, 0876 798 592
Уебинарите са организирани в рамките на проект „Да върнем гражданското си пространство!“. Той се изпълнява с финансова подкрепа, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation (ФМ на ЕИП и НФМ чрез Фонда за регионално сътрудничество). Проектът се осъществява от членовете на сдружение „Партньорство за околна среда” от България, Полша, Румъния, Словакия, Чехия и Унгария, в партньорство с „Фондация за развитие на гражданското общество“, Румъния, „Младежка инициатива за правата на човека“, Сърбия, „Унгарски съюз за граждански свободи“ и с експертна подкрепа от Норвежкия хелзинкски комитет.
Повече за проекта може да научите на: https://civilspace.eu